fbpx

Tags : разбојници

Разбојници ограбиле казино во Струмица, кратко се радувале на пленот

На 13.08.2023 во 05.35 часот од полициски службеници од СВР Струмица лишени се од слобода Е.И.(22) од Скопје и С.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека извршиле кривично дело “разбојништво”, соопштија денеска од МВР. Имено, околу 05.00 часот во казино на ул.”Балканска” во Струмица Е.И., кој бил заедно со С.А., со закана со […]

Приведени разбојници во Струмица

Вчера во 14 часот и денеска во 04:30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Ј.Д.(31) од Струмица и С.Д.(50) од село Три Води, струмичко, соопштија денеска од МВР. Тие се сомничат дека на 19.06.2023 околу 05.00 часот со употреба на сила и тврди предмети влегле во куќата на С.Н.(64) […]

Приведени разбојници од Радовишко

Вчера полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишиле од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“, соопштија денеска од МВР. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш извршен се претреси во домовите на двете лица, при што се пронајдени предмети поврзани со кривичните […]

Разбојници од Гевгелиско физички нападнале неготинец и му одзеле „бмв“

Вчера во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ги лишиле од слобода А.К.(23) од село Прдејци, гевгелиско, Л.Б.(23) од Гевгелија, Р.В.(28) од село Стојаково, гевгелиско и С.М.И.(29) од Гевгелија. Тие, на 26.04.2022 околу 01:00 часот на улица „Миле Пецанов“ во Гевгелија физички го нападнале Ј.К.(22) од Неготино и одзеле патничко моторно возило „бмв“ со […]