fbpx

Приведени разбојници од Радовишко

 Приведени разбојници од Радовишко

Вчера полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишиле од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“, соопштија денеска од МВР.

Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш извршен се претреси во домовите на двете лица, при што се пронајдени предмети поврзани со кривичните дела.

Лицата се приведени во полициска станица и по целосно документирање против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link