fbpx

Tags : приведени

Приведени две лица во Струмица, затекнати при купопродажба на кокаин

На 15.03.2024 во 23.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Н.М.(35) и А.Ч.(28), двајцата од Струмица. Тие биле затекнати при купопродажба на наркотична дрога, при што кај А.Ч. бил пронајден и одземен кокаин, соопштија денеска од МВР. Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во домот на Н.М. и […]

Во Струмица приведени дилери на кокаин од охридско и Радовиш

МВр соопшти дека денеска Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднел кривична пријава против Р.Р. (30) од село Трпејца, Општина Охрид и Г.А. (39) од Радовиш, поради постоење на сомнение дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, по член 215 од […]

Приведени крадци во Струмица кои со сила одзеле личен предмет

СВР Струмица соопшти деја вчера полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(20) и Џ.И.(25), двајцата од Струмица. Тие се сомничат дека на 11.11.2003 во Струмица со употреба на сила одзеле личен предмет од едно лице. Предметот е пронајден и вратен на сопственикот, а лицата се задржани во Полициска станица Струмица и […]

Пронајдена дрога во Радовиш, приведени две лица

Вчера во 21:30 часот во Радовиш полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода С.С. (39) од Радовиш, кај кого при преглед била пронајдена марихуана, соопштија денеска од МВР. С.С. бил задржан во Полициската станица Радовиш и во службен разговор изјавил дека марихуаната ја набавил од Д.Л. (38) од Радовиш. На 07.10.2023, врз […]

Приведени крадци во Струмица, кај нив пронајдени украдени предмети

Вчера во 10:00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Г.П.(41) од Струмица и И.Ц.(39) од село Куклиш, струмичко, соошштија денеска од МВР. Тие се сомничат дека ноќта на 23.09.2023 извршиле „тешка кражба“ во објект на улица „Климент Охридски“ во Струмица. Притоа, кај нив биле пронајдени предмети […]

Приведени разбојници во Струмица

Вчера во 14 часот и денеска во 04:30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Ј.Д.(31) од Струмица и С.Д.(50) од село Три Води, струмичко, соопштија денеска од МВР. Тие се сомничат дека на 19.06.2023 околу 05.00 часот со употреба на сила и тврди предмети влегле во куќата на С.Н.(64) […]

Приведени три лица од Банско, затекнати при пустошење на шума

Вчера во 14:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Ф.А.(20) и уште двајца малолетници од село Банско, струмичко, соопштија денеска од МВР. Тројцата биле затекнати на место викано „Габровски пат“, атар на село Банско, на планината Беласица како со моторна пила вршат пустошење на шума. Од страна на […]

Приведени крадци од Радовиш и Штип, пронајдени украдените предмети и

На 07.02.2023 во 18.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Е.Б. (20) од Радовиш. Во извршениот службен разговор тој признал дека во текот на месец февруари, заедно со М.Ш. (18) и уште едно малолетно лице од Штип, на подрачјето на Радовиш извршиле кривични дела „тешка кражба“ и „одземање […]

Приведени три лица од струмичко за пустошење на шума, кај

На 23.12.2022 во 14.00 часот  на место викано „Варница“, во атар на село Варварица, струмичко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода Д.С.(22), С.С.(43) и З.С.(43), сите од село Баница, струмичко, соопштија од МВР. Лицата биле затекнати како со повеќе запрежни возила превезуваат вкупно 25 метри кубни бесправно исечени дабови огревни дрва, а кај нив биле пронајдени и одземени и неколку моторни […]

Приведени две лица за изнуда, поднесена кривична пријава

Од страна на СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници од СВР Скопје, по преземени мерки и активности, лишени се од слобода И.Ј.(40) од Струмица и Ф.С.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“, соопштија денеска од […]