fbpx

Полициски билтен:ограбено казино во Василево, физички напад во казино во Ново Село

 Полициски билтен:ограбено казино во Василево, физички напад во казино во Ново Село

На 01.12.2020 околу 08:20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во казино во село Василево, струмичко, едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет.

Вчера во 10:30 часот во Полициското одделение Ново Село, Д.Д.(22) од село Дражево пријавил дека околу 03:00 часот во казино во Ново Село бил физички нападнат од И.Н. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Share via
Copy link