fbpx

Tags : Автомобил

Во Муртино изгоре автомобил и помошен објект

Струмичките пожарникари информираа дека синоќа во 22:15 часот во село Муртино со едно против пожарно возило возило и 5 пожарникари-спасители интервенирале на гасење на запалено патничко моторно возило и помошен објект. Пожарот бил во разгорена фаза и брзо по пристигнувањето е изгаснат и е спречено негово ширење кон останатите делови на објектот.

Изгоре автомобил на патот меѓу Муртино и Сачево

Денеска во 09:30 часот, на патот помеѓу селата Муртино и Сачево, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 3 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запалено патничко моторно возило, соопштија струмичките пожарникари. Пожарот беше во разгорена фаза при што е спречено негово натамошно ширење. Причинета е значителна материјална штета.

Тешко повреден сопатник по излетување на автомобил од патот

Вчера во во 17:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат од село Ново село кон село Мокриево, струмичко, Ѓ.К.(23) од село Добрејци, струмичко, управувајки патничко возило „бмв“ со швајцарски национални ознаки, изгубил контрола и со возилото излетал надвор од патот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се […]

Мотоциклист потешко повреден откако удрил во паркиран автомобил

На 29.06.2023 во 02:00 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Маршал Тито“ моторцикл „гилера“ без регистарски ознаки, управуван од М.В.(25) од Струмица, удрил во паркирано патничко моторно возило “пежо 407“ со беровски регистарски ознаки, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид […]

Дваесетгодишен струмичанец тешко повреден по излетување на автомобил

Вчера во 03:10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица– село Баница–село Вељуса, патничко моторно возило “опел корса“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.С.(20) од Струмица, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот С.И.(20) од Струмица, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од […]

Во автомобил со струмички регистарски таблички пронајдени 11 мигранти

Вчера во 20:20 часот на автопатот А1, кај клучка Миравци, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ дале знак за запирање на патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, но возилото не застанало. Набргу, возилото било запрено и во него биле пронајдени 10 лица мигранти од Сирија и едно лице мигрант од Ирак, […]

Пожар од корпа во Струмица зафатил помошен објект и автомобил

На 25.09.2022 во 21:19 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во дворно место на А.М.(57) на улица „Цветан Димов“ во Струмица настанал пожар во корпа за отпадоци, од кој биле зафатени дел од помошен објект и преден дел од патничко моторно возило „форд фокус“ со струмички регистарски ознаки. Со интервенција на Територијалната противпожарна […]

Едно лице загина во судар на воз и автомобил кај

Денеска колу 11 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на влез во железничка станица Миравци-Гевгелија, товарен воз кој сообраќал од Трубарево кон Гевгелија, удрил во патничко возило „опел вектра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.И.(76) од село Удово, валандовско, информираа од СВР Струмица. Од здобиените повреди на местото починал возачот Р.И., а […]

Двајца повредени по излетување на автомобил кај Јосифово

На 12.03.2022 во 06.50 часот било пријавено дека на регионален пат кај село Јосифово, валандовско, патничко возило „пежо“, со струмички регистарски ознаки, управувано од И.К.(31) од село Раброво, валандовско, излетало надвор од коловозот, информираа од МВР. Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобил сопатникот И.М.(32) од Валандово, а со телесни повреди се здобил сопатникот […]

Донација од ЦЕНТАР ЗА РАЗВОЈ НА ЈУГОИСТОЧЕН ПЛАНСКИ РЕГИОН за

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион донираше автомобил марка „цитроен“ на Општина Босилово. -Имајки во предвид дека возниот парк во општина Босилово е во лоша состојба и често се соочуваме со проблеми во извршувањето на работните обврски оваа донација е од голема важност за нашата општина, инфомирашеградоначалникот Ристо Манчев. Додаде дека Општина Босилово започна […]