fbpx

Tags : деца

Во организација на „Флекс кредит“ децата поддржани од СОС Детско

ПР објава Децата поддржани од СОС Детско село уживаа во “Junior picnic day”, во организација на финансиското друштво Флекс Кредит. Вработените во оваа компанија, заедно со своите деца, се дружеа и забавуваа со дечињата и згрижувачите поддржани од СОС Детско село за да се создадат нови пријателства меѓу најмладите. „Одлучивме континуирано да ги помагаме децата […]

Костадинов: Дваесетина деца со надмината возраст се вклучени во образовниот

-Децата се нашето најголемо богатство, а нивното образование наш приоритет.Со грант којшто го добивме од Детската фондација Песталоци, дваесеттина деца со надмината возраст ги вклучивме во редовниот воспитно-образовен процес, а коишто пред тоа беа надвор од училиштата. Поддршката за овие деца ја продолжуваме и понатаму, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -Со посебно задоволство денеска […]

Костадинов: Струмица продолжува да го држи приматот во грижата за

На Меѓународниот ден на образованието којшто се одбележува денеска, имам многу убава вест за споделување, а којашто потврдува дека општина Струмица продолжува да го држи приматот во земјава, во грижата за децата со попреченост и нивното воспитување и образование, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -Во основното општинско училиште „Видое Подгорец“ се отвори сензорна соба […]

Пакетчиња за децата од социјално загрозените семејства во Градашорци

Градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов, на децата од социјално загрозените семејства во Турското маало во село Градашорци им подари пакетчиња. -Ова е период на празници, период  на кој  сите му се радуваме а посебно децата. Со овој чин на дарување, на дечињата од социјално загрозените семејства во т.н.  Турско маало им  пренесовме дел од […]

Во сообраќајка загинаа две деца на 14 и 15 години

Денес во 15:15 часот, во СВР Струмица е пријавен несреќен случај со превртување на трактор  и пад во река  во близина на мост на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години, соопшти портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Убид на лице […]