fbpx

Tags : Романија

Романската амбасадорка во посета на Струмица

Денес, на мое огромно задоволство, во улога на домаќин, остварив средба со Нејзината Екселенција Адела Моника Аксинте, амбасадорка на Романија во нашава земја,објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -Низ разговор на повеќе актуелни теми, средбата помина во мошне пријатна и пријателска атмосфера, а меѓу другото, имав чест да ја запознаам амбасадорката со карактеристиките и потенцијалите […]