fbpx

Tags : Сарај

Двајца жители на Сарај два пати физички се пресметувале

На 22.12.2022 во 13:00 часот во Полициската станица Струмица, К.Ѓ.(34) од село Сарај, Струмичко, пријавил дека околу 11.30 часот на нива во атар на село Сарај бил физички нападнат од З.Ѓ.(51) од с.Сарај, соопштија денеска од СВР Струмица. Истиот ден, во 14.35 часот во Полициската станица Струмица З.Ѓ. од село Сарај пријавил дека околу 12.00 […]

Полициски билтен: Физички напад и пресметка во село Сарај и

Вчера во 12:40 часот во Полициската станица Струмица, И.М.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 10.00 часот во село Сарај пријавителот и неговиот малолетен син биле физички нападнати од Н.М. и Д.М.. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 21.09.2021 година во 12.39 часот во СВР Струмица било пријавено дека […]