fbpx

Двајца жители на Сарај два пати физички се пресметувале

На 22.12.2022 во 13:00 часот во Полициската станица Струмица, К.Ѓ.(34) од село Сарај, Струмичко, пријавил дека околу 11.30 часот на нива во атар на село Сарај бил физички нападнат од З.Ѓ.(51) од с.Сарај, соопштија денеска од СВР Струмица.

Истиот ден, во 14.35 часот во Полициската станица Струмица З.Ѓ. од село Сарај пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот дом настанала физичка пресметка помеѓу него и К.Ѓ..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link