fbpx

Tags : пресметка

Двајца жители на Сарај два пати физички се пресметувале

На 22.12.2022 во 13:00 часот во Полициската станица Струмица, К.Ѓ.(34) од село Сарај, Струмичко, пријавил дека околу 11.30 часот на нива во атар на село Сарај бил физички нападнат од З.Ѓ.(51) од с.Сарај, соопштија денеска од СВР Струмица. Истиот ден, во 14.35 часот во Полициската станица Струмица З.Ѓ. од село Сарај пријавил дека околу 12.00 […]

Полициски билтен: пронајдена неексплодирана граната, напади врз полицајци, физичка пресметка

На 23.10.2021 во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во село Мрзенци, гевгелиско, Л.Л. од с.Мрзенци пронашол граната. Од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување било констатирано дека станува збор за неексплодирана граната со калибар од 105 мм од Првата светска војна. Гранатата била безбедно подигната, а увид извршила екипа од ОВР […]

Полициски билтен: физички напад и пресметка во Сарај и на

На 22.08.2021 година во 22.10 часот во Полициската станица Струмица, С.С.(45) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 18.30 часот во село Сарај бил физички нападнат од Л.Т.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 22.08.2021 година во 23.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на планина Плачковица бил нарушен јавниот ред […]