fbpx

Полициски билтен: физички напад и пресметка во Сарај и на планината Плачковица

 Полициски билтен: физички напад и пресметка во Сарај и на планината Плачковица

На 22.08.2021 година во 22.10 часот во Полициската станица Струмица, С.С.(45) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 18.30 часот во село Сарај бил физички нападнат од Л.Т..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 22.08.2021 година во 23.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на планина Плачковица бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу А.М.(29), Б.Ј.(22), К.Р.(23), Ф.Т.(22),сите од Радовиш и Т.Т.(22) од Ресен, од една страна и М.Н.(34), А.Ј., И.Н. и други лица, од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link