fbpx

Tags : напад

Полициски билтен: физички напад и пресметка во Сарај и на

На 22.08.2021 година во 22.10 часот во Полициската станица Струмица, С.С.(45) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 18.30 часот во село Сарај бил физички нападнат од Л.Т.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 22.08.2021 година во 23.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на планина Плачковица бил нарушен јавниот ред […]

Струмичанка се повредила при обид да се спаси од напад

Вчера во 12.40 часот во СВР Струмица, Т.В.(32) од Струмица пријавила дека на улица „Тоше Проески“ во Струмица била нападната од повеќе кучиња скитници и при обид да побегне паднала се здобила со повреди. Фото: архива