fbpx

Струмичанка се повредила при обид да се спаси од напад на кучиња скитници

 Струмичанка се повредила при обид да се спаси од напад на кучиња скитници

Вчера во 12.40 часот во СВР Струмица, Т.В.(32) од Струмица пријавила дека на улица „Тоше Проески“ во Струмица била нападната од повеќе кучиња скитници и при обид да побегне паднала се здобила со повреди.

Фото: архива

Share via
Copy link