fbpx

Tags : струмичанка

Полициски билтен:физички нападната струмичанка

На 16.01.2022 во 22:00 часот во Полицискат станица Струмица М.К. (65) од Струмица пријавила дека околу 21.20 часот на улица „1-ви Мај“ во Струмица била физички нападната од Е.А. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Струмичанка се повредила при обид да се спаси од напад

Вчера во 12.40 часот во СВР Струмица, Т.В.(32) од Струмица пријавила дека на улица „Тоше Проески“ во Струмица била нападната од повеќе кучиња скитници и при обид да побегне паднала се здобила со повреди. Фото: архива