fbpx

Tags : струмичанка

Три девојки држале струмичанка во стан и ја нападнале со

На 03.09.2022 околу 18:00 часот во Струмица од полициски службеници од СВР Струмица приведени се 17 годишна малолетничка, С.Р.(18) и С.П.(20) од струмичко (сите три женски лица) откако било пријавено дека на 02.09.2022 околу 20:00 часот во стан во Струмица противправно ја држеле и физички и со употреба на остар предмет нападнале малолетничка од Струмица, […]

Полициски билтен:фатен опасен крадец во Радовиш, кривична пријава за струмичанка

На 09.02.2022 во 13.00 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода М.Ј.(18) од Штип, со престојувалиште во Радовиш. Тој се сомничи дека во јануари 2022 година сторил пет кривични дела „тешка кражба“ и три кривични дела „кражба“ на подрачје на ОВР Радовиш и едно кривично дело „одземање на моторно […]

Кривична пријава за струмичанка што изработувала фалсификувани ПЦР тестови

СВР Куманово поднесе кривични пријави против В.М.(51) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа” и против С.Ј.(25) од Радовиш, Р.М.(24) од Струмица, О.Ј.(23) од Радовиш, Џ.С.(43) од Радовиш, М.Р.(25) од Радовиш, С.С.(18) од Радовиш, Е.С.(47) од Радовиш, Е.Д.(65) од Радовиш, К.Р.(23) од Радовиш, С.Д.(67) од Радовиш и А.М.(24) од […]

Полициски билтен:физички нападната струмичанка

На 16.01.2022 во 22:00 часот во Полицискат станица Струмица М.К. (65) од Струмица пријавила дека околу 21.20 часот на улица „1-ви Мај“ во Струмица била физички нападната од Е.А. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Струмичанка се повредила при обид да се спаси од напад

Вчера во 12.40 часот во СВР Струмица, Т.В.(32) од Струмица пријавила дека на улица „Тоше Проески“ во Струмица била нападната од повеќе кучиња скитници и при обид да побегне паднала се здобила со повреди. Фото: архива