fbpx

Три девојки држале струмичанка во стан и ја нападнале со остар предмет

 Три девојки држале струмичанка  во стан и ја нападнале со остар предмет

На 03.09.2022 околу 18:00 часот во Струмица од полициски службеници од СВР Струмица приведени се 17 годишна малолетничка, С.Р.(18) и С.П.(20) од струмичко (сите три женски лица) откако било пријавено дека на 02.09.2022 околу 20:00 часот во стан во Струмица противправно ја држеле и физички и со употреба на остар предмет нападнале малолетничка од Струмица, соопштија од МВР.

По документирање на случајот ќе следат соодветни поднесоци.

Share via
Copy link