fbpx

Ѓорге Стојчев не е повеќе тренер на Академија Пандев

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев по убедливиот пораз на домашен терен од 0-3 против лидерот во македонската Прва лига, Струга се раздели со тренерот Ѓорѓе Стојчев.

Ова беше дури трет пораз за екипата од Струмица во првите шест кола во македонскиот шампионат во кој се наоѓаат на петтата позиција со само седум бода, што беше доволно за раководството на екипата да се збогува со Стојчев преку социјалните мрежи.

Share via
Copy link