fbpx

Струмица ковид биланс:еден починат, без нови случаи и оздравени

 Струмица ковид биланс:еден починат, без нови случаи и оздравени

Во последните 24 часа се направени 3.856 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-1 од:

• Скопје – 8• Куманово – 3• Прилеп, Тетово, Битола, Гостивар, Охрид, Виница и Кратово – по 2• Велес, Радовиш, Делчево и Демир Хисар – по 1.

Пријавени се вкупно 6 починати лица:

по едно лице од Скопје (40г), Куманово (78г), Прилеп (95г), Тетово (54г), Штип (61г) и Струмица (73г).

Регистрирани се 50 оздравени пациент од:

• Скопје – 39• Куманово, Прилеп и Битола – по 2• Виница, Кочани, Кичево, Гевгелија и Свети Николе – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 811.693 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.407, бројката на оздравени пациенти е 148.960, на починати е 5.448, а бројот на активни случаи изнесува 999

Share via
Copy link