fbpx

Полициски билтен: физички напад во село Долно Липовиќ

 Полициски билтен: физички напад во село Долно Липовиќ

Вчера во 01:50 часот во Полициската станица Радовиш, К.Н.(34) од село Долни Липовиќ, општина Конче, пријавил дека околу 00:40 часот во село Долни Липовиќ бил физички нападнат од С.Н.(51) од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link