fbpx

Tags : се намалува

Се намалува бројот на новозаразени од ковид-19 во Струмица, 39

Во Струмица по подолго време се регистрирани 11 новозаразени, а бројот на оздравени пациенти е 39. Во последните 24 часа се направени 2930 тестирања, а регистрирани се 977 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 503-Куманово 55-Дебар 1-Штип 14-Прилеп 45-Тетово 40-Струга 32-Велес 29-Битола 67-Охрид 40 -Кавадарци 15-Гостивар 22-Гевгелија 10-Струмица 11-Крива Паланка 12-Радовиш 6-Крушево 4-Кочани 3-Пробиштип 3-Демир […]