fbpx

Tags : село Миравци

Пронајден починат старец во село Миравци

Вчера во 10.30 часот, во село Миравци, Гевгелиско, во куќа бил пронајден починат Д.П.(77), соопштија денес од СВР Струмица. Полициски службеници од Полициската станица Гевгелија извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.