fbpx

Пронајден починат старец во село Миравци

 Пронајден починат старец во село Миравци

Вчера во 10.30 часот, во село Миравци, Гевгелиско, во куќа бил пронајден починат Д.П.(77), соопштија денес од СВР Струмица.

Полициски службеници од Полициската станица Гевгелија извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Share via
Copy link