fbpx

Tags : починат старец

Пронајден починат старец кај селото Пирава

Вчера во 08:50 часот на место викано „Аџиовско трло“ во близина на село Пирава, валандовско, бил пронајден починат Д.С.(72) од село Пирава, кој на 08.10.2023 беше пријавен дека се оддалечил од домот, соопштија денеска од СВР Струмица. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Полициски билтен:пронајден починат старец во Гевгелија,контрола на возила за јавен

На 20.01.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Струмица Д.И. (50) од село Василево, струмичко, пријавил дека околу 10:30 часот пред пошта во село Василево бил физички нападнат од Ј.Н. од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 20.01.2022 во периодот од 08.00 до 12.00 часот на подрачјето на Секторот за […]

Пронајден починат старец во село Миравци

Вчера во 10.30 часот, во село Миравци, Гевгелиско, во куќа бил пронајден починат Д.П.(77), соопштија денес од СВР Струмица. Полициски службеници од Полициската станица Гевгелија извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.