fbpx

Пронајден починат старец кај селото Пирава

Вчера во 08:50 часот на место викано „Аџиовско трло“ во близина на село Пирава, валандовско, бил пронајден починат Д.С.(72) од село Пирава, кој на 08.10.2023 беше пријавен дека се оддалечил од домот, соопштија денеска од СВР Струмица.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Share via
Copy link