fbpx

Tags : село Пирава

Пронајден починат старец кај селото Пирава

Вчера во 08:50 часот на место викано „Аџиовско трло“ во близина на село Пирава, валандовско, бил пронајден починат Д.С.(72) од село Пирава, кој на 08.10.2023 беше пријавен дека се оддалечил од домот, соопштија денеска од СВР Струмица. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.