fbpx

Tags : сестра и брат

Исчезнати се двајца малолетници-сестра и брат

На 18.04.2024 во 13.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.Ѓ.(36) од село Сушица, струмичко, пријавил дека од домот се оддалечиле неговата малолетна ќерка М.Ѓ.(14) и неговиот малолетен син К.Ѓ.(11), соопштија попладнево од СВР Струмица. Според пријавеното, тој се сомнева дека тие заминале кај Д.Р. во Струмица, кај кого М.Ѓ. и претходно одела. Се преземаат мерки […]