fbpx

Tags : Шуто Оризари

Уапсен крадец од Шуто Оризари, во Струмица украл возило и

Вчера во 18:15 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(21) од Шуто Оризари – Скопје. Тој се сомничи дека претходно одзел едно моторно возило и извршил тешка кражба во куќа во Струмица, при што одзел повеќе предмети, соопштија од МВР. Кај него биле пронајдени возилото и […]