fbpx

Tags : скопско

Во село во скопско пронајден пиштол украден од домот на

На 25.01.2023 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, од Секторот за насилен криминал и од Единицата за недозволена трговија со оружје при СВР Скопје бил лишен од слобода И.Б.(57) од село Копаница, скопско, соопштија денеска од МВР. Имено, по претходно добиена судска наредба […]