fbpx

Tags : Славе Андонов

Божиќна честитка од градоначалникот на Василево, Славе Андонов

Почитувани мои сограѓани од христијанска вероисповед, Славејќи го рождеството христово, се потсетуваме на основните христијански вредности кои се најголем двигател во нашите животи. Сплотувањето, мирот и радоста во овие денови ни ги исполнуваат душите а светлината со кои зрачат има за цел да ни го покаже вистинскиот пат во овие тешки времиња.Рождеството христово ни влева […]

Демант од Славе Андонов дека учествувал во физичка пресметка

Интегрален текст од прес конференција на Славе Андонов, кандидат за градоначачник на Василево од ВМРО ДПМНЕ Почитувани сограѓани Вчера јавноста беше сведок, беше објавено видео на кое се гледа дека висок функциоенр на СДСМ се заканува на граѓанин од Висока Маала – Василево. Заканата се однесува конкретно на социјалната помош. Имено откако граѓаните одбиват да […]