fbpx

Tags : сметки

Костадинов:Нема да има покачени сметки за комунални услуги за струмичани

Покачени сметки за комунални услуги за струмичани нема да има. Струмица нема да биде како Прилеп и други општини кои за 60 проценти ги покачија сметките за собирање смет, рече денеска градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов на седницата на Советот на која одговараше на советнички прашања. https://fb.watch/fQ0tpiOurw -Граѓаните да бидат спокојни, јас, општина Струмица и […]

„Комуналец“ им препорачува на граѓаните сметките да ги уплаќаат во

ПКД „ Комуналец „ Струмица им препорачува на сите свои корисници своите сметки да ги плаќат во 4-те наплатни центри на ЈПКД ,,Комуналец“ кои се наоѓаат воПоранешната зграда на ЈПКД „Комуналец“, Наплатен центар на старата чаршијаНаплатен Центар до Свети Петнаесет Тивериополски маченици, Наплатен Центар наспроти Техничкото училиште „Никола Карев“, Наплатниот Центар до Новата Управна зграда […]