fbpx

Tags : СОФ

Вечер на СОФ2023 – Македонски шлагери со „РЕТРОМАНИА“

Ви го најавуваме вечерашниот настан од програмата на СОФ2023 – Македонски шлагери со „РЕТРОМАНИА“. Време:20:00 часот. Локација: Мал градски парк, Струмица, соопштија од Струмица опен фестивал. Македонски шлагери, песни со душа и емоции кои ни овозможуваат пријатно патување низ времето. Да уживаме во перформансите на Ретроманиа кои македонските песни секогаш ќе ни ги пренесат на уникатен начин […]

СОФ продолжува со „Вежбаме во парк“

Вечерва во 19:30 ч. „Вежбаме во парк“ под отворено небо во убавините што ги нуди градскиот парк во Струмица, објавија од тимот на Струмица опен фестивал. -5 тиот по ред настан за спорт и рекреација на СОФ 2022 е од отворен карактер и поканети се сите спортисти, рекреативци и ентузијасти како и сите кои се […]

Дуото Дац и Митевски ги оживеа евергрините

Синоќа на Струмица ОПЕН фестивал се одржа одличен двочасовен концерт на дуото Драган Спасов – Дац и Александар Митевски. Музичарите приредија вистинска евергрин вечер за сите генерации. Во публиката присуствуваа околу 200 посетители, поради ограничениот простор во градскиот парк.  Изненадување за публиката беше гостувањето на 5 членови од студиото за модерен балет „Газели“ кои придонесоа […]