fbpx

СОФ продолжува со „Вежбаме во парк“

 СОФ продолжува со „Вежбаме во парк“

Вечерва во 19:30 ч. „Вежбаме во парк“ под отворено небо во убавините што ги нуди градскиот парк во Струмица, објавија од тимот на Струмица опен фестивал.

-5 тиот по ред настан за спорт и рекреација на СОФ 2022 е од отворен карактер и поканети се сите спортисти, рекреативци и ентузијасти како и сите кои се грижат за своето тело и здравиот дух. Вежбаме опуштено и учиме нови и здрави навики на живеење, напишаа од СОФ.

Share via
Copy link