fbpx

Tags : сообраќаен билтен

Сообраќаен билтен: велосипедистка и возач потешко повредени во Гевгелија и

На 25.04.2023 во 15.10 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на улица „Ванчо Прќе“ во Гевгелија, патничко возило „фолксваген лупо“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Н.А.(20) од Гевгелија, удрило во велосипед управуван од Т.А.(54) од Гевгелија.  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила велосипедистката, констатирани во Медицински центар Гевгелија.  Увид на местото извршила екипа на Одделението […]