fbpx

Tags : сопруга

Полициски билтен:физички нападната невенчена сопруга, физичка пресметка во Ињево,Хрват агресивно

На 22.06.2024 во 00.15 часот, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Е.В.(41) и Л.Г.(18), двајцата од струмичко село. Е.В. се сомничи дека на 20.06.2024 во селото физички ја нападнал неговата невенчана 38 – годишна сопруга, а нејзиниот син Л.Г. и упатувал закани. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за настанот бил […]

Сопругот сечел дрва,едно паднало врз сопругата и ја отепало

Вчера околу 09:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атар на село Мокриево, струмичко, во нива на местото „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место. Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и […]