fbpx

Сопругот сечел дрва,едно паднало врз сопругата и ја отепало

 Сопругот сечел дрва,едно паднало врз сопругата и ја отепало

Вчера околу 09:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атар на село Мокриево, струмичко, во нива на местото „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место.

Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Извор:МВР-билтен

Share via
Copy link