fbpx

Tags : Мокриево

Маж и жена од Мокриево загинаа попладнево во сообраќајна несреќа

Денеска во 14:10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Колешино, струмичко, Т.Н.(70) од село Мокриево, струмичко, управувајки патничкo возило “пасат” со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот. На местото на несреќата лекар од Итна медицинска помош Струмица констатирал смрт кај возачот и сопатничката Н.Н.(69) од село Мокриево. […]

Сопругот сечел дрва,едно паднало врз сопругата и ја отепало

Вчера околу 09:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атар на село Мокриево, струмичко, во нива на местото „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место. Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и […]