fbpx

Tags : Стрмица-Берово

Се преврте комбајн на патот Струмица-Берово, возачот потешко повреден

На 16.07.2023 во 16:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Струмица – Берово, на местоto „Коцева чешма“, Ј.Ц.(20) од село Владимирово, беровско, управувајќи комбајн без регистарски ознаки, изгубил контрола над комбајнот и се превртел надвор од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил […]