fbpx

Tags : Тања Милушева

Тања Милушева именувана за потпретседател на ФК „Беласица“

-Со одлука на одборот на ФК „Беласица“ за потпретседател на истоимениот градски фудбалски клуб од денес е именувана Тања Милушева, жена од бизнис секторот која што е со силни амбиции ФК „Беласица“ повторно да се врати на врвот во македонскиот фудбал, соопштија денеска од клубот. Во соопштението се додава дека за прв пат во македонскиот […]