fbpx

Tags : телото

ЦУК: ПРОНАЈДЕНО Е ТЕЛОТО НА ДАВЕНИКОТ ВО ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО

Регионалниот ЦУК Струмица денеска информира дека телото на давеникот во Дојранско Езеро, кој исчезнал во водата кон пладне, доцна попладне пред стемнување е пронајдено. Инаку, станува збор за И.З.(42) од Штип, со престој во Германија. Телото на давеникот веднаш не е пронајдено заради тоа што во езерото има многу трски, алги, а и слаба е […]