fbpx

Tags : Тренчовски

Тренчовски до Пандев:Благодариме за се што ни овозможи да видиме

Југослав Тренчовски, алфата и омегата на ФК „Академија Пандев“, пред простувањето на големиот Горан Пандев од репрезентативниот дрес и одигрувањето на последниот натпревар со голема порака до македонскиот капитен. -Гранде Гоки, иако знаевме деке ќе дојде тој момент кога ќе кажеш доста е веќе, сепак многу ни е тешко, морници не лазат по тело.Знам дека […]

Тренчовски се збогува со „пандевци“, најавува нови предизвици

Досегашниот шеф на стручниот штаб на струмичкиот прволигаш, Југослав Тренчовски, на својот фејсбук профил објави дека завршува со неговиот ангажман во таборот на Академија Пандев. Еве што напиша Тренчовски: -90 дена исполнети со дружење, радости, тагувања. Денови во кои се обидовме да ја вратиме психолошката стабилност. Остваривме неколку подеми, победи. Горд сум на вашиот пласман […]