fbpx

Tags : тројца поврдени

Тројца повредени во сообраќајка на патот Струмица-Ново Село

Вчера во 09:45 часот на магистралниот пат А-4 Струмица- Ново Село, на делница од село Босилово до село Турново се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(34) од с.Иловица и паркирано патничко моторно возило „фиат пунто“ со струмички регистарски ознаки, сопственост на З.С.(45) од село […]