fbpx

Tags : уапсен бегалец

Уапсен бегалец од струмичкиот затвор, на „слобода“ извршил четири кражби

СВР Струмица соопшти дека на 24.01.2024 во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(27) од село Ангелци, струмичко. Тој бил барал со централна потерница поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор Струмица, а при лишувањето кај него била пронајдена марихуана. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица […]