fbpx

Tags : уапсени

Полициски билтен:уапсени двајца крадци од Радовиш, физички напад во Струмица

На 28.09.2023 во 11.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Е.Б.(21) од Радовиш. Тој се сомничи дека во текот на овој месец извршил повеќе кривични дела „тешка кражба“, „кражба“ и „одземање на моторно возило“ на подрачјата на Радовиш и Струмица. Во службениот разговор во полициска станица, тој признал дека извршил една „тешка кражба“, […]

Уапсени четири лица, при претреси кај нив пронајдена дрога

На 09.02 и 10.02.2023 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.З. (32) од село Муртино, струмичко, В.К. (37) од Струмица, М.К. (20) од Радовиш и К.М. (25) од село Пирава, валандовско, соопштија денеска од СВР Стру  При претреси, по претходно издадени судски наредби, во нивни домови со помошни простории, еден деловен објект […]