fbpx

Tags : угостителски објект

Утринска физичка пресметка во угостителски објект во Радовиш

СВР Струмица соопшти дека вчера во 11.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 08:15 часот во угостителски објект на ул.„8 Септември“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.Б.(63) и Б.Е.(60),  двајцата од Радовиш. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полициски билтен: Физички напад во угостителски објект во Струмица

СВР Струмица соопшти дека на 02.02.2024 во 02:40 часот во Полициската станица Струмица, А.Т.(19) од Струмица пријавила дека околу 02.20 часот во угостителски објект на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица била физички нападната од  Т.Т. од  село Градашорци, струмичко, вработена во објектот.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полициски билтен: малолетници во угостителски објект по 24 часот, физички

На 20/21.01.2024, во времето од 23.00 до 04.00 часот, од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со инспектори од Државен пазарен инспекторат Скопје била извршена контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство малолетници после 24.00 часот, а во шест […]

Во угостителски објект се точел алкохол на малолетници

На 31.07.2022 на подрачјето на СВР Струмица полициски службеници извршиле контрола во угостителски објекти, при што во еден од нив е констатирано присуство на малолетници после полноќ, како и кривично дело „точење алкохолни пијалаци на малолетници”, казниво по член 204 од Кривичниот законик, соопштија од МВР. Против прекршителите, правното, одговорното и вработеното лице ќе бидат […]

Три лица без сертификат затекнати во угостителски објект во Миравци

На 22.01.2022 во времето од 23.00 до 24.00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле контрола во угостителски објект во село Миравци, гевгелиско и при  контролата  било констатирано дека во објектот од страна на правното и одговорно лице не биле почитувани донесените владини мерки за заштита од Ковид 19, односно, немало задолжителна […]