fbpx

Утринска физичка пресметка во угостителски објект во Радовиш

 Утринска физичка пресметка во угостителски објект во Радовиш

СВР Струмица соопшти дека вчера во 11.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 08:15 часот во угостителски објект на ул.„8 Септември“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.Б.(63) и Б.Е.(60),  двајцата од Радовиш.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link