fbpx

Tags : физичка пресметка

Полициски билтен:физички нападната невенчена сопруга, физичка пресметка во Ињево,Хрват агресивно

На 22.06.2024 во 00.15 часот, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Е.В.(41) и Л.Г.(18), двајцата од струмичко село. Е.В. се сомничи дека на 20.06.2024 во селото физички ја нападнал неговата невенчана 38 – годишна сопруга, а нејзиниот син Л.Г. и упатувал закани. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за настанот бил […]

Утринска физичка пресметка во угостителски објект во Радовиш

СВР Струмица соопшти дека вчера во 11.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 08:15 часот во угостителски објект на ул.„8 Септември“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.Б.(63) и Б.Е.(60),  двајцата од Радовиш. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Утринска физичка пресметка во Валандово

Вчера во Полициската станица Валандово било пријавено дека околу 06:20 часот на ул.„Маршал Тито“ во Валандово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.А.(43) од село Баница, струмичко и Б.Б.(69) од село Раброво, валандовско, соопштија денеска од СВР Струмица. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Полициски билтен:санкционирано брзо возење,физичка пресметка и напад во Радовиш и

На 14.04.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 82 прекршувања на брзината, од кои 40 на подрачје на Радовиш, 17 на подрачје на Струмица, 15 во Валандово и 10 на подрачје на Гевгелија. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани. На […]

Во Радовиш физички се пресметувале Германец и двајца жители на

На 10.04.2024 во 02:45 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени германски државјанин Р.Г.(35) и Х.К.(34) и М.К.(33) и двајцата од село Ораовица, радовишко, соопштија денеска од СВР Струмица. Околу 02:00 часот на ул. “22-ри Октомври” во Радовиш Р.Г. од една страна и Х.К. и М.К. од друга страна го нарушиле јавниот ред и мир […]

Физичка пресметка во село Подареш, нарушен јавниот ред и мир

На 12.03.2024 во 12.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 12:10 часот во село Подареш, радовишко, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Г.П. и Х.П. од една страна и С.Х. од друга страна, сите од село Подареш, соопштиуја денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Осумдесетгодишен жител на Богданци физички се пресметувал со сограѓанин

СВР Струмица информираше дека вчера во 12:30 часот во Полициската канцеларија Богданци, С.Ј.(80) од Богданци пријавил дека околу 12:00 часот во Богданци бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и З.И. од Богданци.  По расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Полициски билтен:Физичка пресметка во Радовиш, пронајдена прашкаста материја кај светиниколчанец

На 24.12.2023 година во 02.40 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Ѓ.Г. (18), М.А. (20), Л.Е. (20), тројцата од Радовиш и Д.К.(21) и Ј.К. (25), двајцата од село Сулдурци, радовишко. Лицата претходно на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна […]

Едно лице повредено по физичка пресметка во Струмица

На 15.12.2022 во 18.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Д.М.(41) и М.А.(37), двајцата од Струмица, затоа што околу 15:00 часот во дом на улица „Бетовенова“ во Струмица учествувале во физичка пресметка помеѓу повеќе лица, при што употребиле остри и тврди предмети со кои му нанеле повреди на […]