fbpx

Tags : физичка пресметка

Осумдесетгодишен жител на Богданци физички се пресметувал со сограѓанин

СВР Струмица информираше дека вчера во 12:30 часот во Полициската канцеларија Богданци, С.Ј.(80) од Богданци пријавил дека околу 12:00 часот во Богданци бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и З.И. од Богданци.  По расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Полициски билтен:Физичка пресметка во Радовиш, пронајдена прашкаста материја кај светиниколчанец

На 24.12.2023 година во 02.40 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Ѓ.Г. (18), М.А. (20), Л.Е. (20), тројцата од Радовиш и Д.К.(21) и Ј.К. (25), двајцата од село Сулдурци, радовишко. Лицата претходно на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна […]

Едно лице повредено по физичка пресметка во Струмица

На 15.12.2022 во 18.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Д.М.(41) и М.А.(37), двајцата од Струмица, затоа што околу 15:00 часот во дом на улица „Бетовенова“ во Струмица учествувале во физичка пресметка помеѓу повеќе лица, при што употребиле остри и тврди предмети со кои му нанеле повреди на […]