fbpx

Tags : увид

Костадинов на увид на завршениот булевар „Братство и Единство“ и

Градоначалникот Костадин Костадинов со неговите соработници, претседателот на Советот Марјан Даскаловски и советници, денеска беа на увид на завршениот проект, новиот булевар „Братство Единство“. -Овој проект го направивме во првата година од нашиот мандат, со новиот булеварски мост којшто веќе е во користење од граѓанките и граѓаните на општина Струмица, новите семафори на крстосницата на […]

Градоначалникот Костадинов на увид во градежните работи во Муртино

Градоначалникот Костадин Костадинов со соработниците и членови на Советот на општина Струмица, денеска извршија увид во градежните активности во населеното место Муртино. -Во Муртино се асфалтираат 2 улици кои на собирите со граѓаните беа истакнати како приоритети, а ги реализираме и приоритетите на граѓаните и во Сачево каде е завршено асфалтирањето на една улица, утре […]

Градоначалникот Костадинов на увид во градежните работи во некогашната Маларична

Градоначалникот Костадин Костадинов со соработниците, членови на Советот и сограѓани од Турското маало во Струмица, денеска извршија увид во градежните работи на локацијата на некогашната руинирана маларична болница, а на која сега се прават мултифункционално игралиште и паркинг за потребите на црквата „Св. 15 Тивериополски свештеномаченици“ и џамијата. -Едно од клучните барања на сите жители […]

Градоначалникот Костадинов на увид на градежните работи на Домот на

Градоначалникот Костадин Костадинов со своите соработници и членови на Советот на општина Струмица денеска изврши увид во градежните работи од втората фаза на изградбата на Домот на културата во населеното место Куклиш. Задоволен од работата, тој потенцираше дека за да има активни села, мора власта да им обезбеди услови за функционирање во сите области. -Куклиш […]

Градоначалникот Костадинов направи увид во градежните работи во Турското маало

Градоначалникот Костадин Костадинов со претседателот на Советот Марјан Даскаловски, членови на истиот и претставници на општинската администрација, денеска го посетија Турското маало за да го видат расчистениот простор во којшто се наоѓаше старата маларична болници и дивоградбите околу неа. Градоначалникот е задоволен од завршениот прв чекор од овој проект и им се заблагодари на граѓаните […]

Градоначалникот Костадинов на увид на изградбата на водовод во Раборци

Градоначалникот Костадин Костадинов со соработниците и директорот на ЈПКД „Комуналец“, Зоран Горгиев, извршија увид во градежните работи на водоводниот систем во населеното место Раборци. Со овој проект, за кој се обезбедени 2,7 милиони денари од општинскиот буџет, се предвидува изградба на нови водоводни линии во вкупна должина од 1.537 метри од кои досега се изградени […]

Градоначалникот Костадинов со министерот Бочварски извршија увид во изведбата на

Со министерот за транспорт и врски и мојот драг пријател, Благој Бочварски, денеска, го посетивме населеното место Банско за да видиме до каде е изведбата на фекалната канализација, објави градоначалникот Костадинов. -Задоволен сум од досегашниот тек, во којшто се реализирани 10 илјади метри, остануваат уште 2,5 километри до конечната реализација. За да биде комплетен овој […]

Се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде на 13.10.2021 година околу 11:50 часот две лица го загубија животот, а едно се здобило со телесни повреди, соопштија од Јавното […]