fbpx

Tags : Возило

Приведен радовишанец за одземање возило, следува соодветна пријава

МВР соопшти дека синоќа во 23.00 часот полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода Е.Б.(21) од Радовиш. Тој се сомничи дека во периодот од 19:30 до 21:30 часот во Радовиш одзел патничко возило „форд фокус“ сопственост на Т.Д.(34) од Битола, со живеалиште во Радовиш. Возилото било пронајдено и вратено на сопственичката, а лицето […]

Уапсен крадец од Шуто Оризари, во Струмица украл возило и

Вчера во 18:15 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(21) од Шуто Оризари – Скопје. Тој се сомничи дека претходно одзел едно моторно возило и извршил тешка кражба во куќа во Струмица, при што одзел повеќе предмети, соопштија од МВР. Кај него биле пронајдени возилото и […]

Тешко повредена жена по излетување од патот со своето возило

Вчера во 07:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, на делницата од село Ново Село до село Сушица, Б.С.(26) од село Ново Коњарево, управувајќи патничко возило „хонда“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото излетала надвор од коловозот, соопштија денеска од од МВР. […]

Пожарникарите извлекоа возило и возач по излетување од патот кај

-Попладнево околу 17 часот, во близина на село Костурино, ТППЕ Струмица со едно против пожарно возило и 5 пожарникари – спасители интервенираше на сообраќајна несреќа на извлекување возило кое излетало од од коловозот и се превртело, објавија струмичките пожарникари. -Благодарение на брзата интервенција возачот е извлечен од возилото со помош на специјални хидраулични алатки и […]

Општина Василево набави нов камион за собирање отпад

-Како локална самоуправа цврсто стоиме на определбата за подобри  услови за граѓаните во сите области, а еколошки здравото и чисто опкружување е предуслов за подобрување на квалитетот на животот и економскиот развој на општината. Токму поради тоа општината вложува во зајакнување на капацитетот на јавното комунално претпријатие, во чија сопственост ќе биде овој камион“, изјави […]