fbpx

Tags : запечатени

Запечатени два угостителски објекти во Гевгелиско за непочитување на ковид

На 05.02.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, инспектори од СВР Скопје во содејство со Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат извршија контрола во 14 угостителски објекти во Гевгелија и село Мрзенци, соопштија денеска од СВР Струмица. При контролата, два угостителски објекти се запечатени од страна на Државен пазарен инспекторат поради затекнати […]