fbpx

Tags : жител Богданци

Жител на Богданци осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка

Од СВР Струмица соопштија дека на 15.06.2024 во 00.00 часот во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Б.Г.(52) од Богданци. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка. Лицето било задржано во полициска станица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија. По целосно документирање на случајот, […]