fbpx

Tags : жител Стојаково

Кај жител на Стојаково полицијата пронајде и одзеде хероин

Денеска во 06:50 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Ѓ.Ќ. (48) од село Стојаково, затоа што при преглед кај него и во возилото „застава југо“ со гевгелиски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со херион, сооштија од МВР. Лицето било задржано во Полициската […]